Strona główna Aktualności
AktualnościNasz klubLinkiRejsyGaleria zdjęć
Sponsorzy
Aktualności
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE
Zgodnie z § 19 ust. 1 Statutu i uchwałą podjętą na zebraniu w dniu 21.02.2016r. Zarząd KSW HUTNIK Pogoria zwołuje na dzień 17 kwietnia 2016r. /niedziela/ Walne Zebranie Sprawozdawcze- Wyborcze, w pierwszym terminie o godzinie 10.30 w drugim terminie o godzinie 11.00. Zebranie odbędzie się na terenie przystani klubowej nad jeziorem Pogoria I.

Czytaj więcej
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ
Dotarła do nas smutna informacja, odszedł na wieczną wachtę Kapitan jachtowy JERZY WILK wieloletni członek naszego klubu a od paru lat również honorowy członek.

Cześć jego pamięci .
Regaty o Błękitną Wstęgę Pogorii 2015

Z A P RO S Z E N I E

KLUB SPORTÓW WODNYCH „HUTNIK” Pogoria zaprasza do udziału w regatach żeglarskich
o „BŁĘKITNĄ WSTĘGĘ POGORII 1 Regaty odbędą się w dniu 26 września 2015r. /sobota/
Szczegóły w załaczniku.

Zalewo 20-21.06.2015 Puchar Polski


Kolejna, czwarta już edycja Pucharu Polski za nami. Tym razem dwie nasze klubowe załogi, GANDALF i ENERGOTECH ścigały się na jeziorze Ewingi o Puchar Burmistrza Zalewa. Wody jeziora sa bardzo zanieczyszczone, pobliska garbarnia skór i duża chlewnia latami zrzucały do jeziora nieoczyszczone ścieki co spowodowało zanieczyszczenie zbiornika. Na jego dnie zalega warstwa toksycznego mułu powstałego głównie z pozostałości po chemicznym garbowaniu skór. Praktyk tych zaprzestano ale ten akwen będzie potrzebował wielu,wielu lat na odbudowę swojego ekosystemu.

Czytaj więcej
Regaty o Puchar Różowej Konwalii
W miniony weekend dwie nasze klubowe załogi rywalizowały o punkty w kolejnej edycji Pucharu Polski 2015 w Wieleniu Zaobrzańskim. Były to regaty o Puchar Różowej Konwalii. Nazwa tych regat wzięła się od nazwy konwalii rosnącej na wyspie z tego akwenu. Jest to jedyne na świecie miejsce gdzie rośnie konwalia z różową łodygą i jest to bardzo ścisły rezerwat przyrody.
W regatach tych startowało 19 załóg w klasie OMEGA Standard i tylko 5 załóg w klasie OMEGA Sport w której mieliśmy również swojego reprezentanta, Oskar Kurowski, startującego na załodze w teamie Miasta Chorzowa.
W pierwszym dniu regat przy zanikającym wietrze rozegrano tylko jeden wyścig w którym zajęliśmy miejsce 6, Ireneusz Kurowski przypłynął na miejscu 4. W niedzielę od godziny 10 do godziny 13.30 rozegrano cztery wyścigi w których zdecydowanym faworytem był Arkadiusz Sendlewski z Olsztyna wygrywając trzy z czterech wyścigów. Załoga ENERGOTECH, Dariusz Bałazy, Krzysztof Brzezinka, Dawid Palka plasowała się na miejscach 2,8,2,1 co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej regat. Trzecie miejsce zajmuje Roman Knasiecki z Bydgoszczy. Team GANDALF Ireneusza Kurowskiego startującego z załogą Filip Handerek i Kamil Żuławiński ostatecznie zajmuje miejsce siódme.

To dobry sezon naszych klubowych załóg, team ENERGOTECH po raz trzeci w tym sezonie zajmuje miejsca na podium regat Pucharu Polski 2015 w klasie OMEGA Standard.

Dariusz Bałazy.
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ
W dniu 24.05.2015 odszedł na wieczną wachtę wieloletni członek naszego Klubu ,
żeglarz, sternik motorowodny Włodzimierz Garszczyński.


Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w dniu 28 maja o godz.8:40 w Siemianowicach Sląskich
w Bytkowie w kościele Ducha Świętego ul.Węglowa 7

Cześć Jego pamięci .


Strony: 1 2 3 4 5 6 ... 23
© 2010 KSW Hutnik Pogoria